Úvodní turnaj O pohár FK obhájila dvojice Smetana – Richtr

V sobotu 6. 5. 2023 se uskutečnil 14. ročník úvodního deblového turnaje sezóny O pohár Františka Kotačky. Z původně nahlášených devíti dvojic se nakonec sešlo sedm dvojic. I přes nepříznivou předpověď počasí se celý turnaj odehrál bez komplikací a bouřka se přehnala přes kurty až hodinu po skončení turnaje. Dvojice byly rozlosovány do dvou skupin, ve kterých se určilo pořadí do následujících vyřazovacích bojů.

Skupinu A bez větších komplikací ovládli obhájci loňského ročníku Jenda Richtr s Marcelem Smetanou.

Skupina B byla více zamotaná. Nejprve Zdenek Kotačka s Viktorem Malinou porazili Martina Hubíka s Jurajem Jenčou, potom ale překvapivě prohráli s dvojicí Bartoníček – Janča. V dalším zápase ale Radek s Michalem podlehli dvojici Jenčo – Hubík, a tak se muselo počítat skóre, které určilo vítěze skupiny.

Výsledky ze skupiny A:

Dvojice                   Počet výher        Poměr her          Pořadí

Smetana – Richtr             2                12:2 (+10)           1.

Lopata – Fojtík                1                  8:8 (0)               2.

Pavlas – Juřica                 0                 2:12 (-10)           3.

Výsledky ze skupiny B:

Dvojice                    Počet výher        Poměr her          Pořadí

Kotačka – Malina              2            16:10 (+6)              1.

Jenčo – Hubík                  2            14:10 (+4)              2.

Janča – Bartoníček           2             15:16 (-1)               3.

Gabriel – Valčuha             0             10:19 (-9)               4.

V čtvrtfinále došlo na napínavou bitvu mezi páry Janča-Bartoníček a Lopata-Fojtík. Michal s Radkem se dostali do vedení 5:0, pak ale Petr s Jožkou začali hrát trpělivě a postupně začali stahovat nepříznivý stav. Michal s Radkem znervózněli a začali více chybovat. Petr s Jožkou toho plně využili a zápas nakonec otočili a vyhráli poměrem 7:5

Výsledky čtvrtfinále:

Richtr, Smetana – Gabriel, Valčuha                        6:2

Jenčo, Hubík – Pavlas, Juřica                                6:2

Lopata, Fojtík – Janča, Bartoníček                         7:5

V prvním semifinále nastoupila dvojice Smetana-Richtr proti dvojici Jenčo-Hubík. Opakovalo se tak loňské finále. Marcel s Jendou kontrolovali průběh utkání a vyhráli poměrem 6:2.  Ve druhém semifinále nastoupili Zdenek s Viktorem proti Petrovi s Jožkou. Zdenek s Viktorem s přehledem zvítězili 6:1.

Výsledky semifinále:

Smetana, Richtr – Jenčo, Hubík                             6:2

Kotačka, Malina – Lopata, Fojtík                            6:1

Finále se hrálo na dva sety. V prvním setu Zdenek s Viktorem vedli 2:0 a pak ještě 3:1, ale Marcel s Jendou se nenechali rozhodit, počkali si na chyby svých soupeřů a první set otočili a vyhráli 6:3. Ve druhém setu byl průběh podobný. Zdenek s Viktorem vedli 2:0, Marcel s Jendou otočili na 5:2. Zdenek s Viktorem sice ještě snížili na 5:3, další hru ale opět získali Marcel s Jendou. Po zásluze obhájili loňské vítězství a mají tak už druhý titul na tomto turnaji. Velká gratulace.

Výsledek finále:

Smetana, Richtr – Kotačka, Malina               6:3, 6:3

Závěrem bych chtěl poděkovat Bětušce Kotačkové a Martinovi Hubíkovi za vynikající občerstvení a hlavně všem účastníkům turnaje, že našli čas přijít si zahrát.

Text: ZK, Foto: PL